راهنمای ثبت نام و تهیه پوستر و ارائه شفاهی

ضمن عرض خسته نباشید خدمت تمامی نویسندگان محترم مقالات، با توجه به اعلام نتایج نهایی داوری مقالات همایش تا پایان روز شنبه، 30 دی ماه 1396، لازم است که مقالات پذیرفته شده، برای ارائه شفاهی و پوستری طی روزهای برگزاری همایش، آماده سازی شوند. فرمت های مدنظر برای ارائه مقالات، در ادامه مطلب موجود هستند. مقالات فارسی به فرمت فارسی و مقالات انگلیسی به فرمت انگلیسی ارائه خواهند شد.

با توجه به اینکه مقالات برتر (برای چاپ در دو شماره ویژه از مجله علمی- پژوهشی تحقیقات موتور و بقیه مجلات معرفی شده)، در زمان ارائه آنها طی روزهای برگزاری همایش توسط مسئولان نشست های علمی انتخاب می شوند، لازم است که نویسندگان محترم، دقت کافی در ارائه مطالب خود و رعایت دقیق فرمت های موجود، داشته باشند. شایان ذکر است که 15 مقاله برتر از بین مقالات شفاهی و پوستری انتخاب خواهند شد. ضمنا در گواهی ارائه مقالات، نوع ارائه (شفاهی و پوستر) درج نخواهد شد.

نویسندگان مقالات پوستری نیز، قبلا به پرینت پوستر خود در ابعاد برگه A2 اقدام نمایند و در روز همایش، بهمراه داشته باشند. نویسندگان مقالات شفاهی نیز، فایل ارائه خود را در روز همایش، بر روی فلش، بهمراه داشته باشند. ضمنا فایل های پوستر و ارائه شفاهی نیز باید از طریق سایت، توسط نویسندگان محترم، برای تسهیل امور در زمان ارائه مقالات، ارسال شود.

مهلت پرداخت هزینه ثبت نام برای ارائه مقالات نیز مطابق راهنمای ثبت نام (موجود در منوهای بالایی در سایت همایش)، تا 10 بهمن ماه 1396 است. در صورت عدم پرداخت هزینه ها، مقاله در کتابچه همایش چاپ نخواهد شد. ضمنا برنامه زمان بندی ارائه مقالات، متعاقبا اعلام خواهد شد. در صورت هر گونه سوال، با آقای دکتر علیرضا حاجی علی محمدی، مدیر بخش علمی مقالات (09212172695) تماس حاصل فرمایید.

فرمت ارائه شفاهی و پوستری به شرح زیر است:

 

فرمت ارائه مقاله بصورت شفاهی و فارسی

 

فرمت ارائه مقاله بصورت شفاهی و انگلیسی

 

فرمت ارائه مقاله بصورت پوستری و فارسی

 

فرمت ارائه مقاله بصورت پوستری و انگلیسی


نمونه پوسترنکات مهم جهت تهیه پوستر

توصیه‌ها:           

 • پوستر بایستی جذاب، گویا، مختصر و مفید بوده و به خوبی سازماندهی شده باشد.
 • پوستر همایش حتما باید  دارای آرم همایش در بالای صفحه باشد. در پوستر باید کلیه نکته های ضروری مربوط به یک مقاله کامل به ترتیب زیر رعایت شود:

عنوان مقاله، نام نویسنده اصلی با ستاره مشخص شود و زیر نام ارائه دهنده پوستر خط کشیده شود). نام و آدرس دانشگاه یا موسسه، متن اصلی مقاله شامل مقدمه، روش کار، نتایج و بحث، نتیجه گیری و مراجع

 • پوستر حاوی خلاصه بحث ها، شکل ها و نمودارها باشد و از ارائه جزئیات مطالب خودداری شود.
 • در تهیه پوستر از نوشتن مطالب زیاد خودداری شود و در عوض سعی گردد از طرح، تصویر و اشکال و روش های ابداعی استفاده شود تا مطالب در مدت کوتاهی به خواننده منتقل شده تا هدف از ارائه مقاله به صورت پوستر تامین گردد. همچنین نویسنده باید در کنار پوستر ، مطالب را برای شرکت کنندگان ارائه نموده و به سئوالات پاسخ دهد.
 • مطالب (شامل: متن، شکل ها و جدول ها) به نحوی ارائه گردد که  از فاصله یک متری به راحتی خوانده شوند.
 • عکس‌‌ها و تصاویر باید به صورت واضح باشند.
 • حضور نویسنده مقاله برای ارائه توضیحات و تشریح آن در ساعاتی که از سوی دبیرخانه کنفرانس اعلام خواهد شد الزامی است.
 • تا حد امکان مطالب به نحوی ارائه شوند که از کلیه فضای اختصاص یافته استفاده شود.
  • پوسترها می بایست به صورت رنگی پرینت و لمینت شده باشد و از چسباندن برگه ها روی مقوا خودداری شود.
  • از ارسال نمودن پوستر ها به دبیرخانه جدا خودداری نموده  و دبیرخانه کنفرانس هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص بر عهده نخواهد داشت. لذا لازم است هر شخص در روز کنفرانس پوستر خود را جهت نصب به همراه داشته باشد.
  • حتما پوستر خود را در محل مربوطه نصب نمایید. دریافت گواهی نامه منوط به نصب پوستر می باشد.
  • چسب و ابزار لازم برای نصب پوسترها در ورودی سالن محل نصب پوستر ها قرار داده شده است.

                                                                                 

تذکر مهم: به منظور تهیه پوستر مناسب، فایل آماده شده یک پوستر جهت نمونه، در سایت کنفرانس موجود می‌باشد. نگارندگان مقاله‌های پوستری می‌توانند عیناً از این فایل استفاده نمایند.